Ana Sayfa / Sosyal Medya / WhatsApp’ta kripto para dönemi başlıyor
WhatsApp'ta kripto para dönemi başlıyor
Whatsapp Kripto Para

WhatsApp’ta kripto para dönemi başlıyor

WhatsApp’ın kendi kripto parasını geliştirdiği öne sürüldü. İşte detaylar!

WhatsApp'ta kripto para dönemi başlıyor
Whatsapp Kripto Para

Sosyal medya devi Facebook‘un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp‘ın kendi kripto parasını geliştirdiği öne sürüldü. Sosyal medya devi Facebook, mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcıları için yeni bir kripto para birimi tasarlıyor. Söz konusu iddianın sahibi ise Bloomberg.

Bloomberg’in aktardığına göre, kripto para uygulama içinde yapılan para transferleri için kullanılacak. Aynı habere göre, uygulama öncelikle Hindistan içerisindeki para havalesi piyasasına odaklanacak. Bloomberg’in konuyla ilgili bilgi sahibi olan kişilerden edindiği bilgiye göre, para birimi, ‘sabit koin’ (ABD dolarına sabitlenmiş döviz kuru değerindeki dijital para birimi) olarak geliştirilecek. 

WhatsApp’ta kripto para dönemi!

WhatsApp’ın Hindistan’ı seçmesinin altında yatan ana motivasyon kuşkusuz bu ülkedeki kullanıcı sayısı. Zira WhatsApp’ın Hindistan’da 200 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Ülke havale ile para göndermede de liderliğini koruyor. Dünya Bankası’na göre 2017 yılında Hindistan’a 69 milyar dolar para transfer edildi. 

Dünya genelinde 2.5 milyar kullanıcısı bulunan Facebook’un 40 milyar doların üzerinde yıllık geliri bulunuyor. Facebook sabit koin projesiyle böyle bir para birimini hayata geçiren ilk büyük şirket olacak. Peki ya siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Kripto para transferi özelliği WhatsApp üzerinden gerçekleştirilir ise tutar mı?

Sizin için seçtiğimiz Instagram’dan ‘Yakın arkadaşlar’ özelliği yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

Instagram sahte hesapları kapatıyor

Instagram sahte hesapları kapatıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram,  takipçi ve beğeni satın alan hesapları takibe başladı. Sosyal medya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir