Ana Sayfa / Nasıl Yapılır / WhatsApp sesli mesajlar gizlice nasıl dinlenir?
WhatsApp sesli mesajlar gizlice nasıl dinlenir?
Whatsapp Ses Kaydını Gizlice Nasıl Dinlerim

WhatsApp sesli mesajlar gizlice nasıl dinlenir?

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden gönderilen sesli mesajları etraftakilere duyurmadan da dinleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

WhatsApp bugün vazgeçilmez uyglamalarımızdan biri haline geldi. Görüntülü konuşma, döküman gönderme, resim ve video paylaşma, grup oluşturma ve daha bir hayli özelliği bulunan uygulama hayatımızda birçok alanda karşımıza çıkıyor.

Uygulamada uzun müddettir yer alan özelliklerden biri olan ses kaydı gönderme  yazı yazamadığımız zaman imdadımıza koşan bir çözüm. Sesimizi kayıt ederek ileti gönderebildiğimiz bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerine ses kayıtlarını iletebiliyor.

Ancak bu ses kayıtlarını kalabalık veyahut çevrenizde birilerinin olduğu bir yerde dinlemeye kalktığınızda insanların duymasını istemeyebilirsiniz. Telefonun hoparlöründen gelen ses arada yüksek olabiliyor. Bir de ses kaydının komik, eğlenceli ya da istenmeyen kelimeler içermesi gibi vaziyetler sıkıntılı sonuçlar doğurabiliyor. Bunun önüne geçmek ise çok  kolay. Bu yolu kullanarak sesli mesajları telefonun hoparlörü yerine ahizesinden dinleyebilir ve çevredekilerin sesli mesajınızı dinlemesine engel olabilirsiniz.

WhatsApp sesli mesajlar gizlice nasıl dinlenir?

Ancak küçük bir yol kullanarak bu sesli mesajların yalnızca sizin tarafından dinlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda adım adım ve kolay bir şekilde anlatıyoruz:

  • İlk olarak gelen sesli mesajın üzerine tıklayarak dinlemeye başlayın.
  • Tıklamanın hemen arkasından telefonu kulağınıza götürün.
  • Bu işlemi yaptığınızda WhatsApp telefonun hoparlöründen verdiği sesi kulağınıza aktaracak. Güvenli bir şekilde ses kaydını dinleyebilirsiniz.

Bu işlemi yaparken telefonu kulağınızdan uzaklaştırıp tekrar yatay konuma getirirseniz ses kaydının dinlenmesi duracaktır. Güvenlik için yapılan bu uygulama sesin tekrar hoparlöre verilmesinin de önüne geçiyor. Ses kaydını tekrar dinlemeye başlar ve telefonu kulağınıza götürürseniz ses kaydı tekrar ahizeden dinlenir hale gelecektir.

Sizin için seçtiğimiz Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni duyurulan DJI Osmo Pocket kamera, 3 eksenli titreşim engelleme, 4K video ve fotoğraf çekebilme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir