Ana Sayfa / Nasıl Yapılır / Twitter Toplu Tweet Silme
Twitter Toplu Tweet Silme

Twitter Toplu Tweet Silme

Twitter hesabınızı temizlemenin zamanın geldiğini düşünüyorsanız, yapacağınız ilk işlem toplu tweet silmek olacaktır.

Paylaştığınız onca tweet ile tek tek uğraşmayı gözünüz kesmiyorsa, bir sınır olmadan dilediğiniz kadar tweet silmenin yöntemini sizlere aktaracağız.

Twitter, kısa metinlerle düşüncelerimizi aktardığımız bir blog sayfası olarak nitelendirilebilir. Yıllardır kullandığınız bir hesabınız bulunuyorsa binlerce tweet, retweet yapmışsınızdır ve tüm bunları temizlemek çok zaman alacaktır. Farklı uygulamalar kullanarak Twitter’da toplu tweet silebiliyorsunuz, fakat bu işlem 3200 tweet ile sınırlandırılmış durumdadır. Bu sınıra takılmamanız için sizlere farklı bir yol anlatacağız.

Bu yolda bizlere “Twitter Archive Eraser” adındaki program eşlik edecek. Buraya tıklayarak programı indirebilirsiniz. (https://martani.github.io/Twitter-Archive-Eraser/)

Adım Adım Toplu Tweet Silme

Uygulamayı kurmanızın ardından Twitter üzerinden tweet arşivinizi indirmeniz gerekiyor. Tweet arşivine erişmek için “Ayarlar-Hesap-Arşivini iste” adımlarını takip edebilirsiniz. Arşiviniz hesabınızın kayıtlı olduğu e-posta adresine gönderilecektir.

Twitter Toplu Tweet Silme

Şimdi Twitter Archive Eraser programına giriş yapıyoruz. Twitter hesabınız ile program üzerinden oturum açmak için gerekli yerleri onaylayıp “Sign In” yazısına tıklıyoruz. Bu aşamadan sonra Twitter doğrulama sayfası çıkacak ve PIN kodu karşınıza çıkacaktır. Bu kodu programın doğrulama penceresine girip, işlemi tamamlıyorsunuz.

Sıradaki ekranda Twitter’dan silmek istediğiniz ne varsa seçebilirsiniz. Favorilerinizi veya tweetlerinizi silebiliyorsunuz.

Karşınıza çıkan ekranda, arşivinizi yüklemeniz isteniyor. Twitter’da ilk adımda indirdiğimiz arşivi seçiyor ve içe aktarıyoruz.

Twitter Toplu Tweet Silme

Açılan listede ilk günden itibaren attığınız gönderileri yıl ve aylara bölünmüş şekilde görebileceksiniz. İster tek tek isterseniz topluca tweet silme işleminizi “Erase selected tweets” butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Toplu Tweet Silme

Sizin için seçtiğimiz İnstagram’da Takip İsteği Gönderdiğim Kişileri Nasıl Bulurum yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

YouTuber Olma Taktikleri - Nasıl Youtuber Olurum

YouTuber Olma Taktikleri – Nasıl Youtuber Olurum

Bu yazımızda YouTuber olma taktikleri nelerdir, nasıl youtuber olurum diyen kullanıcılara taktikler. başlıkları altında kafanızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir