Ana Sayfa / Nasıl Yapılır / Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır
Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır
Twitter Bildirimleri Kapatma

Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır

Twitter Bildirimleri Nereden Kapatılır?

Twitter haberleşme ve paylaşım yapma özellikleri ile beğenilen uygulamalardan bir tanesidir. İnternetin olduğu her alanda fiyat ödemeden  kullanıma olanak sağlar. Bu özelliği sayesinde anlık olarak gündemin izlemesi ve kendi fikir ve paylaşımlarınızın da başkalarına duyurulması için global dünyada kullanılabilecek platform olma özelliğine sahiptir. 

Twitter Bildirimleri Nedir?

Twitter’da sizin veya takipçilerinizin yaptığı hareketlerden haberdar olabilmeniz için bildirim özelliği bulunur. Bildirimler takip açısından önemlidir. Kimi kullanıcılar ise belirli sebeplerden dolayı bu bildirimleri kapatmak isteyebilir. Kapatabilmek için Twitter bildirimleri nereden kapatılır? Sorusunun cevabını bilmek gerekir.

Bildirimleri Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bildirimler sekmesinden aldığınız anlık bildirimlerle alakalı düzenleme yapabilirsiniz. Bu işlem için tercihler sekmesine, oradan da anlık bildirimler bölümüne tıklayınız. Anlık bildirimlerden retweet ve beğeniler olarak çeşitli seçenekler önünüze gelecektir. Bunlardan hangisi konusunda bildiri alıp almayacağınıza karar vermek için menüyü izleyebilirsiniz. Bildirim almak istediklerinizi açık, almak istemediklerinizi kapalı konuma getirebilirsiniz.

Ayrıca Bildirimleri kapatabilmek için mobil uygulama üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra sol tarafta profiliniz ve hesap detaylarınız görülecektir. Karşınıza çıkan bölümden Ayarlar ve Gizlilik yazan seçeneğe tıklayınız. Bu sekmede bildirimler yazan bir bölüm gözünüze çarpacaktır. Bildirim seçeneğine tıkladığınızda bildirimlerinizi yönetmenize imkan tanıyan menüye ulaşmış olursunuz.

Bildirimler Bütünüyle Kapatılır Mı?

Twitter üzerinden tüm bildirimleri kapatmak istediğinizde ise telefonunuzdan ayarlar bölümüne gelmeniz gerekir. Buradan bildirimler seçeneğine tıklayınız. Bildirimlerden ise telefonunuzda yüklü uygulamaların sayfasına iletilirsiniz. İletildiğiniz sayfada açılan uygulamalardan bir veya bir kaçını seçmenize imkan verilir. Seçtikleriniz için de Twitter’dan da bildirim almak istemiyorsanız ilave etmelisiniz. Bildirimlere müsaade veren sekmeyi kapattıktan sonra artık telefonunuza seçtiğiniz uygulamalar konusunda bildirim gelmesini engellemiş olursunuz. Bazen önemli bir işle ilgilenirken veya bakmamanız koşul olan bir ortamda iken telefonunuzun ekranına yansıyan bildirimler sizi zor durumda bırakabilir. Bazen de dikkat dağıtacağından dolayı negatif etkileyebilir. Bunları yaşamamak yerine gerektiği şekilde uygulamaların bildirim ayarlarını yapabilir ve uygulamalarınızı problem yaşamadan kullanmaya devam edebilirsiniz. Telefonunuzun ayarlar menüsü bu konuda size kolaylıkla hizmet verecektir.

Sizin için seçtiğimiz İnstagram’da Birden Fazla Hesap Ekleme yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

YouTuber Olma Taktikleri - Nasıl Youtuber Olurum

YouTuber Olma Taktikleri – Nasıl Youtuber Olurum

Bu yazımızda YouTuber olma taktikleri nelerdir, nasıl youtuber olurum diyen kullanıcılara taktikler. başlıkları altında kafanızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir