Ana Sayfa / Nasıl Yapılır / Sosyal Medya’da Falling Stars Akımı
Sosyal Medya'da Falling Stars Akımı
Falling Star

Sosyal Medya’da Falling Stars Akımı

Son zamanlarda sosyal medya, amacının biraz ilerisine gidip en doğru ve en hızlı  bilgi edinme platformu haline geldi. Doğal afetler, yaşanan gelişmeler, Mühim olaylar, terör saldırıları artık ilk sosyal medyada platformlarından öğreniliyor. Öyle ki, bir deprem olduğunda veya deprem haberi alındığında doğruluğunu görmek için ilk bakılan yerlerden birinci sırada olanı Twitter oluyor. Durum böyle olunca yalnızca haber ve bilgi paylaşımıyla sınırlı kalmayıp her geçen gün Yepyeni bir akım yayılıyor, bu akımlar hızla yayılıyor. Sosyal medyada karşımıza çıkan, dünya genelinde son günlerin en dikkat çeken hareketlerinden biri de Falling Stars oldu. Merak edenler için Falling Stars nedir? Falling Star nasıl ortaya çıktı? Falling Stars paylaşımı yapan ünlüler ve sosyal medya yansımalarını ele aldık.

Falling Star ne demek ?

Türkçe karşılığı “kayan yıldız” olan Falling Star, sosyal medyada Falling Stars başka bir deyişle kayan yıldızlar olarak kullanılıyor. Bu akımı Türkiye ilk olarak Seda Sayan‘ın paylaşımıyla gördü. Dünyanın bir çok ülkesinde ki ünlülerin katıldığı bu akım Twitter, Instagram Facebook ve diğer sosyal medya araçlarında #fallingstars etiketiyle paylaşılıyor. Türkçe karşılığından yola çıkacak olursak “kayan yıldızlar” başka bir deyişle kayan ünlüler olarak da düz mantıkla bir yorum katabiliriz.

Sosyal Medya'da Falling Stars Akımı
Falling Star Seda Sayan

Falling Stars nedir ?

Falling Stars hareketi nedir veya nasıl yapılır açıklayacak olursak; Kişinin kendini yere atmış veya yere düşmüş biçimde fotoğrafladığı kareye Falling Stars deniyor. Falling Star paylaşımı yapmak için yere düşmüş biçimde poz verip, çekilen fotoğrafı #fallingstars etiketiyle sosyal medyada paylaşan ünlüler hızla artıyor.

Falling Stars nasıl ortaya çıktı ?

Dünyanın en Meşhur DJ’lerinden biri olan DJ Smash‘ın kendisine ait olan jetinden inerken kendini yere atmasıyla başlayan bu akım, çok kısa zamanda Meşhur Hollywood yıldızları tarafından benimsendi. Falling Stars 2018 etiketiyle yapılan bu paylaşımın hemen peşinden Lena Perminova ve Natasha Poly gibi yıldız isimlerin katılımıyla akım haline geldi. Falling Star Türkiye’de Seda Sayan’ın paylaşımıyla bir anda patladı.

Falling Stars nasıl yapılır ?

Bu etiketle yapılan paylaşımlar ilk olarak uçak ile paylaşıldığı gibi hemen peşinden lüks araçlar ve gündelik yaşamdan anlarla da fotoğraflanarak paylaşılıyor. Türkiye’de ve dünyada Falling Stars fotoğrafları gösteriyor ki önümüzdeki günlerde bu akım çok konuşulacak.

Türkiye’de bu akıma ilk katılan Seda Sayan olurken, Meşhur isimlerden de arka  arkaya #fallingstars paylaşımları gelmeye başladı. İşte dünyadan ve Türkiye’den Falling Star kareleri.

Sosyal Medya'da Falling Stars Akımı
Falling Star Uçak

Seda Sayan, Londra’da, ‘Falling Stars‘ akımına uyarak paylaştığı fotoğrafla ilgili şu açıklamada bulundu;

“Amacım, düşene gülmeyin ve onu mahcup edecek bir duruma düşürmeyin demekti, ama insanlar bunu para karşılığı yaptığımı düşündü. Kesinlikle öyle bir şey yok”

Sosyal Medya'da Falling Stars Akımı
Falling-Star-araba

 

Sosyal Medya'da Falling Stars Akımı
Falling-Star-kadin

 

Sosyal Medya'da Falling Stars Akımı
Falling-Star-sefa-doganay

Sizin için seçtiğimiz İnstagram’da Takip İsteği Gönderdiğim Kişileri Nasıl Bulurum yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni duyurulan DJI Osmo Pocket kamera, 3 eksenli titreşim engelleme, 4K video ve fotoğraf çekebilme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir