Ana Sayfa / Snapchat / Snapchat sahalara geri dönüyor!
Snapchat sahalara geri dönüyor!

Snapchat sahalara geri dönüyor!

Instagram’ın hikaye özelliğini kullanıma sunmasıyla beraber, kullanıcı sayısı azalan Snapchat AR geliştiricileri programı ile markalarla iş ortaklığı yaparak önceki kitlesine ulaşmayı hedefliyor!

Snapchat AR geliştiricileri programı detaylandırıldı!

Popüler sosyal medya platformlarının, Snapchat’in içinde bulundurduğu çoğu özelliği bizzat uygulamalarına entegre etmesiyle beraber, Snap’e olan Alaka gün geçtikçe azaldı. Masaüstü uygulamasıyla’da gündeme gelmeye çalışan şirket, istediği etkiyi yaratamadı.

Şirketin son planı ise bir çok markayla ortaklık yaparak, uygulama üzerindeki filtrelerle yaratıcı reklamlar oluşturmak. önceden Audi, Hasbro gibi büyük şirketler ile sponsorlu marka içerikleri oluşturan uygulama, çok daha fazla  yaratıcı fikirler üretebilmek için “Lens Creative Partners” programı ile AR içerik geliştiricilerini markalarla birleştiriyor.
İşletme fonksiyonları, reklam politikaları ve satın alma modelleri gibi Mühim konularla alakadar titiz bir kurs kampına giren ilk 30 AR içerik geliştiricisine sertifikaları verildi. Önümüzdeki birkaç ay içinde 100’ün üzerinde AR içerik geliştiricisi  programa dahil edilecek. Bu sayede çok marka ile iş ortaklığı  yapmayı hedefleyen Snapchat, AR filtrelerini yaratıcı bir reklam aracı olarak kullanabilecek.

Peki, sizce platform önceki kitlesine ulaşabilecek mi ve halen uygulamayı kullanmaya değer diyor musunuz? Düşüncelerinizi yorumlar ile iletebilirsiniz.

Sizin için seçtiğimiz İnstagram alışveriş özelliği yenileniyor yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni duyurulan DJI Osmo Pocket kamera, 3 eksenli titreşim engelleme, 4K video ve fotoğraf çekebilme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir