Ana Sayfa / İnstagram / Instagram’dan ‘Yakın arkadaşlar’ özelliği
Instagram’dan ‘Yakın arkadaşlar’ özelliği
instagram yakın arkadaş özelliği

Instagram’dan ‘Yakın arkadaşlar’ özelliği

Günümüzün sosyal medya devi olan Instagram, kullanıcılarına yeni bir özellik daha tanıttı. Karmaşadan kurtulmak ve takip ettiğiniz tüm hesapların paylaşımlarını görmek istemiyorsanız bu güncelleme tam size göre! Peki nedir bu yakın arkadaşlar özelliği? Yakın arkadaşlar özelliği nasıl kullanılır? Yakın arkadaşlar nasıl düzenlenir? Listeye kişiler nasıl eklenir, nasıl çıkarılır? Tüm merak edilenleri ile Instagram’ın yakın arkadaşlar özelliğini ele aldık. İşte o bilinmeyen detaylar.

Instagram ‘yakın arkadaşlar’ özelliği nedir?


Instagram kullanıcı profiline eklenen bu özellik,  yakın arkadaş olarak eklediğimiz kişilerin gönderilerini gözden kaçırmamak adına ve daha sık görebilmemize olanak sağlayan bir özelliktir. İnstagram hikayeler alanında özellikle bu listeye sıralananlardan sonra diğer takip ettiklerinizin paylaşımları sıralanacaktır.

Yakın arkadaş özelliğinin en önemli özelliklerinden biri de, hikayelerinizi  paylaşırken tüm takipçilerinizin değil sadece yakın arkadaşlarınızın görebileceği şekilde hikaye paylaşma imkanınız olacak böylelikle özel anlarınızı sadece sizi tanıyanlar ile paylaşabileceksiniz. Paylaşım yaparken yeşil bir halde olan yakın arkadaş seçimini işaretlediğiniz zaman bu hikayeyi yalnız yakın arkadaş listesi içerisindekiler izleyebilecek.
İstagram’a giriş yaptığınızda ekranınıza gelecek olan ilk paylaşımlar da yakın arkadaş olarak seçtiğiniz kişilerin paylaşımları olacaktır. Eğer hiç kimseyi yakın arkadaş olarak eklemediyseniz Instagram’ı eski haliyle kullanmaya devam edeceksiniz.

Instagram’dan ‘Yakın arkadaşlar’ özelliği
instagram yakın arkadaşlar özelliği

Yakın Arkadaş Olarak Eklenene Bildirim Gidermi ?

Birini yakın arkadaş olarak eklerseniz, karşı tarafa bildirim gitmez, kişiler sizin onu yakın arkadaş olarak ekleyip eklemediğinizi öğrenemez.


‘Yakın arkadaşlar’ özelliği nasıl kullanılır?

Yakın arkadaşlar listesini oluşturmak için, profil sayfasındaki menüden ‘Yakın arkadaşlar’ seçeneğine tıklamak ve kişileri eklemek gerekiyor. Yakın dostlar sayfasına gitmek için şu yolu izleyin;

Profil > Ayarlar (Sağ üst köşedeki ikon ile giriniz) > Yakın arkadaşlar

instagram.com

Bu bölüme giriş yaptıktan sonra yakın arkadaş listenizin olduğu “Listen” ve mevcut dostlarınızın olduğu “Öneriler” alanı çıkmaktadır. Henüz ekleme yapmadıysanız listen kısmı sıfır olarak gelecektir.

Kullananıcılarının, bazı özel anlarını herkesle paylaşmak istemediğini düşünen Instagram, bu yeni özellik sayesinde söz mevzusu ihtiyaca da karşılık vermiş olacak.


Yakın arkadaşlar özelliği nasıl aktif edilir?

Bu yenilik, Instagram’ın güncellemesi ile cihazınıza gelen bir ek özelliktir. Özelliği aktif hale getirmek için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Telefonunuz da ki Instagram uygulamasının güncel olması ve eğer yeni bir güncelleme var ise bu güncellemeleri cihazınıza almanız gerekmektedir.

Eğer son güncellemeleri IOS yada Android telefonunuza almanıza rağmen özelliği kullanamıyorsanız henüz bu işlem sizin hesabınızda aktif olmamış anlamına gelir, kısa süre sonrasında yeniden denemenizi öneririz. Bunun beraberinde de güncellemeleri otomatik alarak daha hızlı çözüm elde edebilirsiniz.

Sizin için seçtiğimiz Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video) yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

Instagram sahte hesapları kapatıyor

Instagram sahte hesapları kapatıyor

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram,  takipçi ve beğeni satın alan hesapları takibe başladı. Sosyal medya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir