Ana Sayfa / İnstagram / Instagram sahte hesapları kapatıyor
Instagram sahte hesapları kapatıyor

Instagram sahte hesapları kapatıyor
Popüler sosyal medya uygulaması Instagram,  takipçi ve beğeni satın alan hesapları takibe başladı. Sosyal medya devi  satın alınan etkileşimleri sileceğini açıkladı.

Özellikle fenomenlerin sevdiği ve kullandığı bir sosyal medya olan Instagram‘ın en büyük sorunlarından biri takipçi ve beğeni satın alma konusu ile alakalı son bir adım daha atılıyor. Bugüne kadar  takipçi ve beğeni satın alınmasına sessiz kalan Instagram, attığı Yepyeni adımla bu tarz hareketlerin tespit edildiği hesaplardaki beğeni ve takipçilerin silineceğini açıkladı.

Instagram fenomenleri üzecek!

Bugüne kadar açık bir şekilde yapılan ve bir kaç TL karşılığında sizin de fenomen hatırı sayılır bir miktarda takipçi sayısına erişmenizi sağlayan bu uygulama artık sona eriyor. başka bir deyişle belli bir büyüme oranına ulaşan Instagram artık bu tarz takipçi ve beğeni satın alımının önüne geçmeye karar verdi.
Topluluk kuralları çerçevesinde beğeni ve takipçi satın aldığı ortaya çıkan hesaplardaki bu beğeni ve takipçiler silinecek. Bunun için yapay zeka algoritmalarından destek alınarak Instagram, sahte beğeni ve takipçileri ortaya çıkarmayı hedefliyor. Bugüne kadar bu konuda bir işlem yapmayan ve sosyal ağın büyümesi için bu tarz hareketler karşısında sesini çıkarmayan Instagram, önceden de bu tarz hesapları sileceğini açıklamıştı.

Bu adımın Türkiye ve dünyadaki fenomenleri nasıl etkileyeceği bilinmiyor. Ancak önümüzdeki günlerde bu tarz ‘fenomen’ hesaplarda takipçi ve beğeni sayılarında düşüş görürseniz şaşırmayın.

Sizin için seçtiğimiz Snapchat sahalara geri dönüyor! yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni duyurulan DJI Osmo Pocket kamera, 3 eksenli titreşim engelleme, 4K video ve fotoğraf çekebilme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir