Ana Sayfa / İnstagram / Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma
Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma

Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma

Her gün Instagram kullanıcısı artmaya devam etmekte. Hem de artık hemen hemen bu uygulamayı kullanmayan insan kalmadı diyebiliriz. Herkesin kendi video ve resimlerini paylaşarak arkadaşları ile keyifli vakit geçirdiği bu sistemde güvenlik çok üst düzeylerdedir diyebiliriz. Bildiğiniz gibi bir müddet önce Instagram üzerinde bir açık ortaya çıktı ve hem de tanınmış kişilerin dahi hesapları çalınmaya başladı. Bundan sonra Instagram yetkilileri güvenliği arttırmaya başladı.

Instagram Çalınan Hesabı Bildirme

Artık normal bir kişinin Instagram hesabı çalması imkansız hale geldi. Lakin dünya üzerinde bu işi profesyonel şekilde yaparak hesaplarımızı çalabilen kişiler bulunmaktadır. Bu arada kimi kişiler kendi sosyal mühendislik bilgilerini kullanarak hesabınızı çalmayı tecrübe edebilir. Şayet sizde bir kişi tarafından kandırılarak hesabınız çalındıysa hiç endişelenmenize gerek yok.
Zira kolayca mail ya da numaranız yardımı ile hesabınızı geri almanız mümkün. Şayet hesabınızda numara girmediyseniz kesinlikle girmenizi öneririz. Bu şekilde hesabınızın çalınma olasılığı asgariye indirmiş olursunuz. Hatta numarası olmayan Instagram hesapları deneme-yanılma metodu ile kolayca çalınabilmektedir. Başka bir deyişle hesabınızın güvenliği için numara girmeniz ciddi olarak önemlidir.

Instagram Çalınan Hesabı Geri Alma

Bu konu ile ilgili olarak internet üzerinde bir hayli bilgi bulunmaktadır. Ama birçoğu artık işe yaramamaktadır. İnstagram artık bir takım yenilikler uyguladığı için dolaysız olarak destek merkezi ile iletişime geçerek çalınan hesap ile ilgili bilgi vermeniz olanaksız. Aşağıdaki adımları izleyerek hesabınızı geri almanız olası olacaktır.  • İlk adım olarak giriş sayfasında yer alan “Giriş yapmak için yardım al” seçeneğinin üzerine tıklıyoruz,
  • Hesabına ulaş, “Kullanıcı isimi veya E-Posta kullan” seçeneğine basıyoruz,
  • Sonraki işlem olarak ise daha önceki kullanıcı isminizi ve e-postanızı deneyin,
  • Şayet e-posta adresiniz değiştirilmediyse artık hesabınıza giriş yapabileceksiniz.

Şayet söylediğimiz gibi hesabınızın ismi değiştirildiyse hesabınızı almanız çok kolay olmayacaktır. Kullanıcı isminiz ve e-postanız değiştirilmişse kesinlikle numara girmiş olmanız gerekecektir.

Hesabınızda telefon numaranızı belirtmemeniz vaziyetinde hesabınızı geri alma işleminiz çok zor olacaktır. Bu yüzden de hesap geri alma işlemi esnasında kolaylık sağlanması için her zaman kendi telefon numaranızı girmeniz önerilmektedir.

Sizin için seçtiğimiz YouTuber Olma Taktikleri - Nasıl Youtuber Olurum yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

İnstagram alışveriş özelliği yenileniyor

İnstagram alışveriş özelliği yenileniyor

Instagram alışveriş özelliği, Haziran ayında duyurulmuştu. Özelliğe göre işletmeler ürünlerini satmak için bir sıra kolaylıklara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir