Ana Sayfa / İnstagram / İnstagram alışveriş özelliği yenileniyor
İnstagram alışveriş özelliği yenileniyor

İnstagram alışveriş özelliği yenileniyor

Instagram alışveriş özelliği, Haziran ayında duyurulmuştu. Özelliğe göre işletmeler ürünlerini satmak için bir sıra kolaylıklara sahip oluyor. Bildiğiniz gibi işletmeler uzun yıllardır Instagram‘ı pazarlama yapmak için kullanıyor.
Yepyeni gelen özelliklerle beraber Bilhassa Ufak işletmeler, Instagram üzerinden satış yapan hesaplar müşteriyle çok daha iyi bir ilişki kurabilecek.

Instagram alışveriş özelliği ne getiriyor?

Peki Instagram alışveriş özelliğine nasıl yenilikler geldi? Yepyeni yapılan güncellemeyle keşfet bölümünde yer alan alışveriş seçeneği dışında hikayelerde de sponsorlu bağlantılar üzerinden alışveriş yapılabilecek

Özellikle butik satıcılar için Mühim bir satış mecrası haline gelen Instagram, bu özelliğiyle işletmelerin müşteriye çok daha basit ulaşmasını sağlayacak. Bu özellik ile beraber, ürünlerin üzerine dokunup, fiyatlarını görüntüleyebilir ya da olduğu siteye gitmek isteyebilirsiniz.
Bunun dışında beğendiğiniz ürünleri kaydetmenizi sağlayacak alışveriş koleksiyonu özelliği de devreye girdi. Firma bu özellik ile  dijital reklam pazarının giderek büyüdüğü son zamanlarda alışveriş için de Instagram‘ın kullanılmasını sağlamayı düşünüyor.

Facebook tarafından satın alındıktan sonra, yepyeni güncellemeler ile farklı bir boyuta geçen uygulama, kullanıcının beğendiği ürünlere ulaşmasını kolaylaştırmak ve işletmelerin çok daha fazlasının  Instagram‘ı seçmesini istiyor.

Sizin için seçtiğimiz YouTuber Emre Özkan hayatını kaybetti! yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni duyurulan DJI Osmo Pocket kamera, 3 eksenli titreşim engelleme, 4K video ve fotoğraf çekebilme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir