Ana Sayfa / Facebook / Facebook’tan TikTok’a dev rakip Lasso
Facebook’tan TikTok’a dev rakip Lasso

Facebook’tan TikTok’a dev rakip Lasso

Genç kitleyi geri kazanmanın yollarını arayan FacebookTikTok’a rakip olacak olan Lasso uygulamasını iOS ve Android kullanıcılarının huzuruna sundu.

TikTok’a dev rakip Lasso iOS ve Android için kullanıma sunuldu!

Malum sosyal medya devi Facebook, bir müddettir genç kullanıcı kitlesini diğer sosyal medya platformlarına kaptırmakta. Genç kitlenin alaka ve ilgisini tekrar kazanmak isteyen Facebook, yeni Lasso uygulamasını bir müddettir geliştiriyordu.
Lasso uygulaması, kullanıcıların popüler şarkıları söyleyerek veya dans ederek video çekebilmelerine imkan sağlayacak. Ayrı olarak Lasso uygulaması, son zamanların en çok kullanılan uygulamalarından biri olan TikTok’un da en büyük rakibi olarak karşımıza çıkıyor.  Mevzu bahis bu uygulama ile beraber FacebookTikTok’un en çok kullanan kesim olan genç yaştaki kullanıcıları tekrar kendi üzerine çekebilmeyi amaçlıyor.

Yeni uygulama, Çin teknoloji devi ByteDance’ın sahibi olduğu TikTok’tan pek değişik olmayacak. Uygulama, Facebook’un baş ürün tasarımcısı Brady Voss’ın ekibi tarafından tasarlandığını da belirtelim. Aynı ekip Facebook videoları ve Watch uygulaması üzerinde de çalışmıştı.

Facebook’tan TikTok’a dev rakip Lasso

Facebook yeni arayışlar içinde
Facebook’un kullanıma sunduğu uygulamayı ilk tasarladığından bu yana ise TikTok kullanıcı kitlesini oldukça genişletti. Yalnızca 3 ay önce AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de 32. iPhone uygulaması olan TikTok, 5. sıraya kadar yükseldi. 2016’nın kış döneminden itibaren kullanım oranı %60’tan %36’a inen Facebook’a Instagram ve WhatsApp dışında kullanıcı kazanmak için farklı bir yol gerekiyordu. Yeniden de yeni geliştirdiği uygulama ile dahi AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’de genç kitlenin %5’ini elinde tutabilen Facebook’un işi kolay görünmüyor

Sizin için seçtiğimiz WhatsApp Güvenli mi? yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni YouTuber kamerası: DJI Osmo Pocket (Video)

Yeni duyurulan DJI Osmo Pocket kamera, 3 eksenli titreşim engelleme, 4K video ve fotoğraf çekebilme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir