Ana Sayfa / Facebook / Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme
Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme
Facebook Kalıcı Hesap Silme

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Günün büyük bir kısmını sosyal medya platformlarında geçirdiğiniz için kendinize kızdınız veya farklı bir nedenden dolayı Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeye karar verdiyseniz bunu gerçekleştirmek pek zor değil. Ancak hesabınızı kapatmadan bazı işlemler yapmanız gerekiyor. Böylelikle kişisel bilgileriniz farklı amaçlar için kullanılmamış oluyor.

Bu rehberimizde Facebook hesap dondurma değil, kalıcı olarak silme işlemini anlattığımızı belirtelim. Anlattığımız işlemleri adım adım uyguladığınızda hesabınıza tekrar erişim sağlamanız mümkün olmayacak.

Facebook üzerinde ne kadar vakit geçirdiğiniz pek önemli değil, platform direkt sizle alakalı bilgileri depoluyor. Yüklediğiniz video ve fotoğraflar, beğenileriniz, gönderileriniz bunların hepsi size daha uygun reklamlar sunabilmek için depolanıyor.

Hesabınızı kapatmadan önce bu depolanan verileri indirmek isteyebilirsiniz. Bunu yapmak için hesap ayarları bölümünün en altındaki Facebook verilerinin kopyasını indir bağlantısını kullanmanız yeterli olacaktır. “Arşivimi başlat” opsiyonunu kullandıktan sonra Facebook’un sizden toplamış olduğu tüm verileri geri talep edebiliyorsunuz.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook Kalıcı Hesap Silme – 2018

Facebok, ayarlar kısmında hesap silme seçeneğine yer vermemiş. Facebook kalıcı hesap silme sayfasına buraya tıklayarak(https://m.facebook.com/help/delete_account) ulaşabilirsiniz. Açılan sayfada “hesabımı sil” kısmını işaretlemeniz ve işleme devam et yazısına tıklamanız yeterli olacaktır. Hesabınızın tamamen silinme işlemi 2-3 gün sürebilir. Bu süre zarfında hesabınıza giriş yaparsanız silme komutu otomatik olarak iptal oluyor. Facebook hesabını silecek kişilerin bu duruma dikkat etmesi gerekiyor.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Sizin için seçtiğimiz İnstagram’da Takip İsteği Gönderdiğim Kişileri Nasıl Bulurum yazımızı okuyabilirsiniz.

Benzer Konu

YouTuber Olma Taktikleri - Nasıl Youtuber Olurum

YouTuber Olma Taktikleri – Nasıl Youtuber Olurum

Bu yazımızda YouTuber olma taktikleri nelerdir, nasıl youtuber olurum diyen kullanıcılara taktikler. başlıkları altında kafanızda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir